99,9% -os Természetes ÖKO-BIO
                       mert talán 100% nincs is!?

      Skype:poppey1965 
MENÜ

Mitikus gyümölcs

A gránátalma a szerelem, a termékenység és a bőség ősi jelképe. A mítosz szerint a szerelem görög istennőjét, Aphrodité a tengerből kilépő szépség lába nyomán csodálatos növények többek között a gránátalma sarjadt. Ezek voltak az ókori hellének legkedveltebb vágykeltői.

 

A gránátalmát többek között a termékenység szimbólumának is tekintik, a sok, szám szerint 613 magja miatt. Hazájában, Görögországban még mindig a lét és megsemmisülés, a termékenység jelképe.

Gyógyító hatása  

Számos kutatás bizonyítja jótékony hatását. A gránátalma nagy mennyiségben tartalmaz polifenolokat, C-vitamint, flavonoidokat, gyümölcscukrot és leggazdagabb forrása az ellagsavnak nevezett természetes anyag.

A szakemberek elsősorban érelmeszesedés és magas vérnyomás megelőzésére ajánlják. A legújabb kutatások szerint a gránátalma segíthet számos rákbetegség megelőzésében és kezelésében. Kutatások kimutatták, hogy 20%-al képes csökkenteni a szervezet LDL (káros koleszterin) szintjét.

 

A Wisconsin Egyetem (USA) kutatói kimutatták, hogy a gránátalma gyümölcskivonata képes meggátolni a bőrrák kialakulását. Egy másik kutatás szerint a gránátalmából kivont anyagok jelentős védőhatást fejtenek ki a prosztatarák, illetve humán rákos emlősejtek ellen.

A gyümölcs hatóanyagai csökkentik a vér koleszterinszintjét, és egyúttal korlátozzák a cukor felszívódását a belekben, ezért a cukorbetegség megelőzésében is szerepe lehet. Kutatások szerint a gránátalma levének háromszor akkora az antioxidáns hatása, mint a vörösbornak vagy a zöld teának.

Szépség szolgálatában

A gránátalma számtalan jótékony hatását a szépségipar is kiaknázza. Az alma kivonata erősíti a bőr szövetet, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású. Ugyanakkor aktiválja a sejtregenerációt. Fűszeres gyümölcsös illata érzéki hatást kelt.

Ízletes és illatos finomság

A gránátalma felhasználása igen sokoldalú. Közel-Keleten savanykás gyümölcshúsából savanyúságot, illatszert készítenek. Levéből ízletes mártást lehet készíteni húsételekhez és halakhoz. Kifacsart héjából szörpöt és ital alapanyagot lehet előállítani. Még több helyen a gyümölcsből és a kéregből festéket is nyernek. Ugyanakkor kiválóan alkalmas desszertekhez.

Gránátalma torta

Hozzávalók: 4,5 dkg liszt, 3 dkg kukoricakeményítő, 3 db tojás, csipetnyi só, 12 dkg nádcukor, 4 db alma, 1 db citrom, 2 db gránátalma, 4 evőkanál birsalmadzsem, 2 dkg porcukor , vaj a forma kikenéséhez.

Elkészítése: A lisztet és a kukoricakeményítőt átszitáljuk. A tojásfehérjét csipetnyi val kemény habbá verjük. A tojássárgákat 7,5 dkg nádcukorral, 5 percig elektromos habverővel verjük, majd hozzáadjuk a lisztet, végül óvatosan beleforgatjuk a tojáshabot. Vajjal kikent kerek tortaformába öntjük a masszát, és meleg sütőben készre sütjük (kb. 25 perc).

Akkor jó, ha ujjunkkal megnyomva, a tészta rugalmasan visszapattan. Az almákat meghámozzuk, magházukat kivájjuk, negyedekre vágjuk, felszeleteljük, és kevés citromlével meglocsoljuk. 5 dl vizet a maradék citromlével és cukorral felforralunk, majd 2 percig kis lángon főzzük.

Hozzáadjuk az almaszeleteket, és még 5 percig főzzük, míg az alma megpuhul, majd a szeleteket lecsöpögtetjük, és kihűtjük. A gránátalmákat kettévágjuk, kimagozzuk. A dzsemet meglangyosítjuk, ezzel a kész tortát meglocsoljuk, a tetejére rendezzük az almaszeleteket, a gránátalmával megszórjuk, és porcukorral díszítjük.

Jó étvágyat!

Forrás: http://www.vitaminsziget.com/cikk.php?id=2082

 

 

 

 

 

 

 

 

Asztali nézet